ProVenkov logo

10. Srp

Pozvánka na odbornou exkurzi

Ve středu dne 17.8.2016 vás zveme na odbornou exkurzi ohledně funkčnosti čistírny typu „mechanické předčištění s biologickým dočištěním na vertikálním štěrkovém filtru s pulzním napouštěním“.

Obec Velká Jesenice má totiž vedle sebe jak klasickou kořenovou čistírnu, tak i novou konstrukci s vertikálním štěrkovým filtrem. Z horizontálně protékaného filtru (klasická kořenová čistírna) teče voda předčištěná z hlediska ukazatelů BSK a CHSK (avšak obsah amoniakálního dusíku z ní stále dělá páchnoucí tekutinu) a z vertikálně protékaného filtru pak průzračná a čistá voda i z hlediska pohledu laika.

Doporučujeme návštěvu všem, kteří uvažují o realizaci vegetační ČOV, ale i těm, kteří se rozhodují, jakou volit konstrukci. Po návštěvě byste měli mít úplně jasno. Vertikální filtr prokazuje, že je to přinejmenším jedna z reálných variant rovnocenných i aktivačním ČOV (pro vhodné lokality a ne za každou cenu). Zároveň je tam na horizontálních filtrech v praxi vidět i to, proč horizontální čistírny získaly a vytvořily v České republice vegetačním ČOV takové špatné renomé – na první pohled je to zřejmý rozdíl, stačí jen nabrat a srovnat si vodu na odtoku z obou stupňů.

Termín konání: středa 17. 8. 2016
Místo konání: Velká Jesenice (okres Náchod)
Odjezd: Sídlo společnosti ProVenkov, spol. s.r.o.Brno Kšírova 552/45 (areál společnosti Asio – uzamykatelné parkoviště)
Další nástupní místo: Svitavy U Tří mostů 844/2 (Hypermarket Albert)
Čas odjezdu: 8:00 hodin
Čas příjezdu: je plánován v odpoledních hodinách na stejném místě

Program:

  • Odjezd – Brno Kšírova 554/45 v 8:00 hodin
  • Nástup – Svitavy U Tří mostů 844/2 v 9:15 hodin
  • Příjezd – Velká Jesenice v 11:00 hodin
  • Přestávka od 11:00 hodin do 11:30 hodin.
  • Odborná prezentace pana Ing. Michala Krišky Ph.D. v 11:30 hodin
  • Prohlídka čistírny odpadních vod v 12:15 hodin
  • Diskuze od 12:15 hodin do 14:00 hodin.
  • Odjezd do Brna v 14:00 hodin

Pokud máte o exkurzi zájem, prosíme, abyste nám napsali prostřednictvím kontaktního formuláře na této webové stránce nebo kontaktovali pana Přecechtěla (tel.: 724 337 609, mail: precechtel@provenkov.cz)